دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون

نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون

زمانی که بر روی تلویزیون خط می‌افتد، باعث می‌شود که کیفیت تصویر نمایش داده شده و بسیار کاهش یابد. یکی از مشکلات مربوط به تلویزیون همین مسئله خط افتادن روی تلویزیون است که راه حل رفع این مشکل باید بررسی شود. هدف از این مقاله ارائه مطالبی در ارتباط با نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون است.

خطوطی که بر روی تلویزیون ایجاد می‌شود، می‌تواند بر روی کیفیت تصویر بسیار تاثیرگذار باشد. این خطوط ممکن است به صورت‌های مختلف مشاهده شوند و می‌تواند به دلایل متعددی اتفاق افتاد. در ادامه به نحوه رفع مشکل افتادن خط بر روی تلویزیون اشاره خواهیم کرد.

دلایل ایجاد خط افتادن بر روی تلویزیون

از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون وجود بیاید، خط افتادن روی نمایشگر صفحه تلویزیون است که به دلایل مختلفی این خطوط ایجاد می‌شود. بروز برخی از مشکلات فنی در دستگاه تلویزیون و اختلالات ابتدایی آن مهمترین عوامل ایجاد خط بر روی تلویزیون هستند. علاوه بر این مهم ترین موارد مانند ضربه خوردن به پنل تلویزیون، پرت شدن اشیا به سمت نمایشگر، آب خوردگی، شکستن ال سی دی و نوسانات برق از مهمترین عوامل آسیب رسان به دستگاه هستند. عواملی که باعث خرابی و اشکال در کابل‌های گیرنده تصویر نیز می‌تواند باعث ایجاد خط افتادن بر روی تلویزیون شود.

علاوه بر این گاهی اوقات خطوط بر اثر قطع شدن و پارگی فلت تصویر که به پنل تلویزیون متصل است، ایجاد شود. در بعضی شرایط نیز در آی سی پردازشگر تصویر مشکلاتی ایجاد می‌شود که باعث قطع تصویر خواهد شد. کارت گرافیکی متصل به پنل تلویزیون نیز می‌تواند باعث خط افتادن بر روی تلویزیون شود. تا اینجا به دلایل عمده ایجاد خطوط بر روی تلویزیون اشاره کردیم، در ادامه باید به نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون بپردازیم.

مطالب پیشنهادی: مشکل عدم اتصال تلویزیون سونی به اینترنت

دلایل خط افتادن بر روی تلویزیون

مراحل رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون

پس از اینکه اولین خطوط را روی نمایشگر تلویزیون مشاهده کردید، باید در وهله اول به یک مرکز تعمیرات تلویزیون قابل اطمینان و معتبر مراجعه کنید، چراکه اگر تعمیرکاران مجرب این کار را انجام ندهند، سایر قسمت‌ها نیز می‌توانند آسیب ببینند، ولی اگر دستگاه را به یک تعمیرکار قابلیت اطمینان بسپارید، به راحتی می‌توانند این مشکل را عیب‌یابی و بررسی کنند.

همچنین عیب‌یابی دستگاه باید براساس برند آن صورت بگیرد و فناوری‌هایی که در یک دستگاه به کار رفته، ممکن است با دستگاه‌های دیگر فرق داشته باشد. در قدم بعد تعمیرکار باید برای تعمیر و تعویض آی سی پردازشگر تصاویر و همچنین تعویض بک لایت ویا تعویض ال سی دی تلویزیون اقدام کند و اگر مشکل از پنل تلویزیون باشد، باید برای تعویض پنل اقدام نمایید، چرا که هر کدام از مشکلات می‌تواند ناشی از این موارد باشد و نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون از طریق تعویض این قطعات حل شود.

برخی از راه‌حل‌ها مانند تعویض ال سی دی یا تعویض پنل هزینه بسیار زیادی برای شما خواهند داشت، اما در قدم اول سعی کنید دستگاه را توسط تعمیرکاران مجرب عیب‌یابی نمایید و چنانچه قطعات نیاز به تعویض داشت، برای تعویض آنها به مراکز معتبر تعمیر تلویزیون سونی مراجعه کنید.

راه‌های جلوگیری از خط افتادن بر روی تلویزیون

همیشه به گونه‌ای از تلویزیون خود نگهداری کنید که کار به مرحله تعمیر آن نرسد. به دلایل متعددی که باعث خط افتادن بر روی تلویزیون می‌شود اشاره کردیم و نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون نیز بررسی شد. اما اگر می‌خواهید دستگاه شما آسیب جدی نبیند، باید از ضربه خوردن، شکستگی آن جلوگیری شود.

مثلا هیچگاه با پاک کننده‌های شیمیایی تلویزیون را پاک نکنید. یا دستگاه را به محافظ برق مطمئن وصل کنید. اگر خطوط را بر روی تلویزیون مشاهده کردید، سعی کنید زیاد از آن استفاده نکنید تا توسط تعمیر کار مشکل ان حل شود.

جلوگیری از خط افتادن بر روی تلویزیون

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون پرداختیم. زمانی که خطوط عمودی یا افقی بر روی تلویزیون شما ایجاد می‌شوند، می‌تواند کیفیت تصویر ارائه شده را کاهش دهند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در اولین قدم با تعمیرکاران مجرب و با سابقه و نمایندگی‌های مجاز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید. در چنینی شرایطی اگر نیاز باشد باید قطعاتی مانند پنل و همچنین ال سی دی و بک لایت را عوض کنید که هرکدام برای شما هزینه خواهند داشت.

اگر مشکل افتادن خط بر روی تلویزیون سونی شماره ایجاد شده باشد، نگران نباشید. شما می‌توانید با کارشناسان مرکز تعمیر تلویزیون سونی تماس بگیرید تا در ارتباط با نحوه رفع مشکل خط افتادن بر روی تلویزیون اطلاعات لازم را ارائه دهند. پس از ثبت درخواست، تکنسین‎های ما در اسرع وقت با مراجعه به محل، کار بررسی و تعمیر دستگاه شما را انجام خواهند داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *